Clelulitida – řešíte ji také?

Clelulitida – řešíte ji také?

Celulitida – problém, který řeší nejen celebrity, ale alespoň někdy se jím zabývá téměř každá žena. Víte dámy, co vlastně je celulitida?

 

Vzhledem k tomu, že horní vrstva pokožky připomíná svým zvrásněním a výstupky kůži pomeranče, nazývají se celulitické kožní změny také pomerančová kůže.

 

Když se řekne celulitida

Celulitida až na vzácné výjimky vzniká prakticky pouze u žen a objevuje se tehdy, když se nadměrně zvyšují tukové zásoby. Jednotlivé buňky se pak spojují ve větší hrozny a tlačí proti horní vrstvě pokožky. Na pokožce se objevují důlky a hrbolky – typický příznak celulitidy.

 

Dámy neděste se, není to nemoc!

Celulitida vás neohrožuje, ani nebolí, ani nespěje k žádné chorobě. Je to ryze kosmetický problém a proces jejího vzniku je dlouhodobý. A bohužel milé dámy, ani štíhlá postava není žádnou pojistkou proti celulitidě.

 

Co s tím?

Aby bylo zničení celulitidy úspěšné, musí se k ní přistupovat komplexně. To znamená pravdivě zhodnotit stav celulitidy (v jaké fázi se nachází). Zhodnotit životní styl a udělat v něm změny. Pořídit si podpůrné prostředky ke zmírnění jejích projevů a pak se vyzbrojit trpělivostí a dostatečnou vůlí.

Dlouhodobá záležitost

Tak jako vznik celulitidy je dlouhodobý proces, tak i její léčba je trvá déle a je nutno obrnit se trpělivostí. Vše musí jít v souladu a v kombinaci dostupných možností a pak se jistě objeví pozitivní výsledek. Zjednodušeně řečeno, neexistuje žádný zázračný krém, kterým je celulitidu možno potřít a ona sama vymizí.

 

Zničit krtka (tedy celulitidu) ale lze. Jak?

 • Změnit stravování. Vynechat tučná, sladká, moučná a smažená jídla. Přejít na lehčí způsob stravování s více menšími porcemi během dne. Do jídelníčku zařadit čerstvé suroviny, zeleninu a ovoce, vícezrné pečivo, libové maso. Někdy je vhodná i dělená strava.
 • Upravit pitný režim. Denně vypít aspoň dva litry tekutin, nejlépe čistou neperlivou a neochucenou vodu, případně minerálku či bylinné nebo speciální čaje.
 • Vyvarovat se kouření, nadměrnému pití kávy a alkoholu.
 • Zvýšit přísun vitamínů (hlavně C) a minerálů.
 • Zahrnout do každodenního života aktivní pohyb. To znamená cílené cviky na problémové partie, plavání, sportovní aktivity, které podpoří cirkulaci krve a lymfy.
 • Masáže. Dopřát si aspoň občasně masáže na speciálních strojích či u školených fyzioterapeutů. Provádět denní automasáže postižených partií (např. drsnou žínkou). Masáže se mohou spojit se sprchováním, nejlépe střídavě teplou a studenou vodou.
 • Aplikovat speciální krémy, které jsou vyvinuty k boji s projevy celulitidy. Jde o oleje, krémy, masti, ale i sprchové gely a peelingy.
 • Pročistit čas od času organismus detoxikací, saunováním apod.
 • Pokud možno vyhnout se syntetickým hormonům.
 • Žít klidný a vyvážený život s dostatkem odpočinku.
 • Oblékat se vzdušně, aby byla zajištěna dobrá cirkulace krve.

Celulitida je nepříjemná. Každý kdo jí trpí, by se měl zamyslet nad tím, jestli skutečně udělal vše pro to, aby se jí vyhnul, případně zbavil. V dnešní době, kdy je na trhu spousta přípravků a služeb, to není zas až takový problém.

V případě, že si nevíte rady, navštivte specializované pracoviště, estetickou kliniku, kde vám jistě rádi pomohou. Vždyť hezký vzhled je dobrý i k pozitivnímu postoji k vlastní osobě a psychickému zdraví.

Autor: Petra Koudelková

Zdroj foto: Pixabay.com

 

 

 

Kontaktní informace

Platan Clinique – centrum estetické péče

Klinika Praha
Lidická 16, Praha 5

Klinika Brno
Poštovská 68/3, Brno

Klinika Olomouc
Dlouhá 524/28, Olomouc – Lazce

Otevírací doba

Klinika Praha
po - pá: 9:00h - 17:00h
so - ne: dle objednávek

Klinika Brno
po – pá: 9:00h - 17:00h
so – ne: dle objednávek

Klinika Olomouc
po – pá: 9:00h - 17:00h
so – ne: dle objednávek

Klientský servis

po – pá: 8:00h – 16:30h

Telefon:
Klientský servis: 775 718 927
Klientský servis: 774 542 424

E-mail: info@platanclinique.cz

 

Poradna:

telefon: 608 041 707
email:   poradna@platanclinique.cz

Ochrana osobnosti Obchodní podmínky Zásady ochrany osobních údajů Kariéra Kontraindikace Máte dotaz či připomínku?
Máte dotaz či připomínku ?