Co mají společného pigmentové skvrny a kérky?

 
 
CO MAJÍ SPOLEČNÉHO PIGMENOTVÉ SKVRNY A KÉRKY?
 
Je to spodivem, ale tyto dvě věci mají hned dva společné jmenovatele.
 
Uhádnete jaké to jsou? Že netušíte? Tak čtěte dále!
 
PIGMENTOVÉ SKVRNY JSOU, KDYŽ...
 
Jsou skvrny na kůži, vznikající nahromaděním pigmentu (melaninu) v jednom  místě. Můžete se s nimi již narodit, nebo si je "obstarat" během svého života díky silnému opalování a slunění se, a  během seniorského věku jsou pigmentové skvrny dost běžnou záležitostí. Pachatelem může být i nedostatek vitamínů, hormonální disbalance, genová dispozice, zánět kůže, vliv léků, i špatná funkce jater v organismu.
 
 
A neradostnou zprávou  milé dámy je fakt, že  tady máme navrch nad pány tvorvstva - pigmentové skvrny nás postihují mnohem častěji, než muže. Prostě k nim máme větší sklon. Je to dáno hormonálními změnami, kterými ženské tělo prochází během života - dospívání, těhotenství, šestinedělí a menopauza.
 
TETOVÁNÍ
 
To nemusíme nijak představovat, každému se vybaví salon a v něm na židličce tatér s tetovací jehlou či pistolí (samozřejmě tetovací) v ruce. Ale abychom netroškařily, tak vysvětlíme - tetování je kresba, při níž se vpichují pomocí tatérské jehly či pistole do kůže částečky barviva. Výsledku (obrázku) na kůži se říká kérka. Tetování patří od pradávna k tradičnímu zkrášlování těla, tzv. skarifikaci.
 
LZE SKVRNÁM PŘEDEJÍT?
 
Ovšem pigmentovým skvrnám můžete často (ale ne vždy) předejít dodržením několika pravidel předcházet. Stačí omezit slunění jak v soláriu, tak na přímém slunci, pravidelně  používat kvalitní pleťovou kosmetiku, krémy i přípravky k opalování s vysokým ochranným faktorem proti UVA a UVB záření. Zdravě jíst velkým podílem stravy bohaté na vitamíny a stopové prvky. A také nepoužívat parfém na kůži v místech, jež vystavujeme slunci. U tetování ničemu nepředejdete, jak jednou kérku máte, už vám ji nikdo neodpáře.
Pigmentové skvrny jsou jako stigmata na kůži, která jsou (obzvláště na tváři) hodně zřetelná a proto často (hlavně u nás milé dámy) nechtěná. A podobně je to s tetováním. Vzniká často z mladické nerozvážnosti, touhy odlišit se, nebo jít s trendy doby. A po určitém čase potetovaný realizace akce lituje. Tetování a pigmentové skvrny jsou tedy nechtěné. A na obojí trápení dnes existuje řešení. Takové, jež je uskutečněno na stejné bázi. Jak pigmentové skvrny, tak nechtěné tetování lze dnes řešit laserem.
 
LASEROVÉ ŘEŠENÍ
 
Pigmentové skvrny lze odstranit laserem. Je to značně rozšířený trend dneška, a tak jsou k mání vysoce kvalitní speciální lasery, přímo určené k odstraňování pigmentových znamének a skvrn. Fungují na principu tzv. selektivní fototermolýzy. Laicky řečeno laserový paprsek ničí a spaluje barvu (pigment) ve skvrně. Na místě pigmenové skvrny se objeví malý stroupek, který se časem jako jakékoli jiné zranění časem sloupne.
 
U kérky je to podobné. Laserový paprsek postupně ničí pigment, je to však mnohem delší běh než u pigmentové skvrny. Což je pochopitelné, jelikož jde o mnohem rozsáhlejší pigmentáž, byť vytvořenou uměle. K odstranění tetování je nutno laserové ošetření opakovat cca 8 - 10x.
 
 
LASER JAKO UNI POMOCNÍK?
 
Zdá se, jakoby se stále více problémů dalo laserem řešit. Od cévní, přes oční až po estetickou medicínu. A nově lze laserem vyřešit i chrápání. A tak se zdá, že se laser stává jakýmsi uni pomocníkem.
 
Zdroj foto: Facebook.com
Autor: Pavla Jelínková

Kontaktní informace

Platan Clinique – centrum estetické péče

Klinika Praha
Lidická 16, Praha 5

Klinika Brno
Poštovská 68/3, Brno

Klinika Olomouc
Dlouhá 524/28, Olomouc – Lazce

Otevírací doba

Klinika Praha
po - pá: 9:00h - 17:00h
so - ne: dle objednávek

Klinika Brno
po – pá: 9:00h - 17:00h
so – ne: dle objednávek

Klinika Olomouc
po – pá: 9:00h - 17:00h
so – ne: dle objednávek

Klientský servis / Rezervace

po – pá: 8:30h – 16:00h

Telefon:
Klientský servis: 775 718 927
Klientský servis: 774 542 424

E-mail: info@platanclinique.cz

 

 

Ochrana osobnosti Obchodní podmínky Zásady ochrany osobních údajů Kariéra Kontraindikace Máte dotaz či připomínku?
Máte dotaz či připomínku ?