Elán do života stále?

 

ELÁN DO ŽIVOTA STÁLE?

Někdy je každodennost těžká, náročná a hodně únavná. Občas jí klidně proplouváme, jindy se řítíme kosmickou rychlostí. A stíháme čas, který nám stále šlape na paty. Jak být fit, v pohodě a mít životní elán stále a ke všemu? 

Máme pro vás řešení. Takový tahák pro život ve zdraví, který se hodí především pro 40+ a to jak muže, tak ženy.  

JEDINĚ PRAVIDELNĚ

Pravidelnost všude a ve všem. Naordinujte svému tělu pravidelné biologické hodiny. Vstávejte a choďte spát přibližně ve stejnou hodinu, jezte pravidelně v menších porcích, pijte dostatek tekutin, práci střídejte s relaxem a neopomíjejte rodinu.  

SMEŤTE LENOST Z PARKETU

Bez jisté sebekázně a dostatku pohybu to nepůjde. Zcela postačí trocha pohybu při běžných činnostech. Třeba namísto výtahu využít (kdekoli) chůzi po schodech, jít (odkudkoli) raději pěšky, skvělá je každodenní procházka, či práce na zahradě.     

JEZTE ZDRAVĚ

Každý má jiné spalování a metabolismus, obecně je ideální vyváženost ve všech druzích potravin. Příjem kalorií by neměl překročit jejich výdej, bez toho se faldíků nezbavíte. Jezte častěji, menší porce, vždy s podílem ovoce a zeleniny. Večeři si dejte nejpozději dvě hodiny před ulehnutím. Mlsání se nebraňte, jen mějte na paměti, že všeho moc (a příliš často) škodí. A vykompenzujte si to pak zdravějším jídlem a pohybem. 

VODA JE ŽIVOT

Aby naše tělo dobře fungovalo, mělo by dostat denně 2 – 3,5 litru tekutin. Ideální tekutinou je voda. Sladké nápoje napumpují do těla hodně sacharidů. U popíjení kávy, bychom měli mít po ruce sklenici vody. Káva a alkohol totiž způsobují odvodnění organismu. Toto pravidlo je dámy viditelné i navenek, na kvalitě naší pleti. Ta vodou „zalévaná“ je krásně svěží, hebká a napnutá.      

UMĚNÍ RELAXACE

Neberte odpočinek a relaxaci jako ztracený čas, obojí má velice blahodárné účinky na celý organismus. Život na doraz to tělu vrací ve formě indispozice a nemocí. Je důležité mít týdně alespoň 1 – 2 hodiny pro sebe. Pro někoho je to chvilka s dobrou knížkou, pro jiného procházka v přírodě. Vypnout a zapomenou na chvíli na denní starosti je užitečné. 

SPÁT, SPÁT A SPÁT

Nedostatek spánku se odráží na vzhledu, ochablé a zašedlé pleti, nadbytku faldíků a nedostatku energie i schopnosti soustředění. Tělo potřebuje minimálně šest hodin spánku denně, ideálem však osm. Ne vždy je spánek kvalitní, nemoc a starosti jej zhoršují. I proto je relaxace a odpočinek podstatná. Spěte ve vyvětrané a neosvětlené místnosti.      

VYHNĚTE SE STRESU

To se lehko říká, ale těžko realizuje. Stres dnes bohužel od života patří. Je s vámi v práci při honění se za termíny, v obavách z existenčních problémů, při nemoci, či starostech o blízké. A je živnou půdou mnohých nemocí. Zcela se ho zbavit je dnes téměř nemožné, ale nepřipouštět si jej přespříliš ano.  

PŘÍLIŠ NEHŘEŠTE  

Škodlivost alkoholu a cigaret není nutno zdůrazňovat. O drogách nemluvě. Ovšem závislost má i jinou podobu. Na kávě, čokoládě, sladkostech, dobrém jídlu. Když je to přiměřené, a je možno to vykompenzovat nějakou činností, je to v pořádku.

ZAHOĎTE PESIMISMUS

Pozitivní a kladný pohled na svět vás hodí do klidu a vše budete vidět světleji. Hraje to značnou roli v životě. Přidejte laskavost, radost, smích a lásku. Tento mix nastartuje vaši dobrou náladou každý den a je nejjednodušším způsobem, jak si udržet životní elán i zdraví. 

Dalo by se říci, že pokud jíte zdravě, pravidelně se hýbete, relaxujete a odpočíváte, dostatečně spíte, myslíte pozitivně a umíte se radovat ze života, tak žijete zdravým životním stylem. Zní to jednoduše, ale je to fuška.  A tak lze podpořit pěstěním těla - pomohou vám centra estetické péče

Co pomáhá v životě nejvíce vám?

Zdroj foto: Facebook.com

Autor: Pavla Jelínková

Kontaktní informace

Platan Clinique – centrum estetické péče

Klinika Praha
Lidická 16, Praha 5

Klinika Brno
Poštovská 68/3, Brno

Klinika Olomouc
Dlouhá 524/28, Olomouc – Lazce

E-mail: info@platanclinique.cz

Otevírací doba

Klinika Praha
po - pá: 9:00h - 17:00h
so - ne: dle objednávek

Klinika Brno
po – pá: 9:00h - 17:00h
so – ne: dle objednávek

Klinika Olomouc
po – pá: 9:00h - 17:00h
so – ne: dle objednávek

Objednávky telefonicky nebo e-mailem

po – pá: 8:00h – 16:30h

Telefon:
Hlavní recepce: 608 041 707
Klientský servis: 775 718 927
Klientský servis: 774 542 424

E-mail: valaskova@platanclinique.cz

Ochrana osobnosti Obchodní podmínky Zásady ochrany osobních údajů Kariéra Kontraindikace Máte dotaz či připomínku?
Máte dotaz či připomínku ?