Estetická medicína dnes není výsadou jen vyvolených

Estetická medicína dnes není výsadou jen vyvolených

Obor estetické medicíny je poměrně novou disciplínou, která má kořeny v dávné minulosti, stejně tak jak je tomu i u jiných oborů.

Estetická chirurgie se věnuje úpravám a opravám viditelných částí těla, zejména tváře, ale také odstraňováním důsledků obezity, tvarováním ňader, implantaci vlasů a jiné. V tomto smyslu jde o invazivní zákroky.

Okénko do historie

První zmínky o estetické medicíně jsou známé ze starověkého Egypta a Indie. Je všeobecně známé, že starověký Egypt byl vyhlášen komplexní péčí o tělo. A to jak za živa, tak i po smrti. Je to spojeno i s vysokou mírou vzestupu kultury a kultu krásy. Být krásným však bylo z větší části privilegiem těch nejvyšších vrstev, přestože osvěta týkající se péče o tělo, byla šířena napříč obyvatelstvem.

Lékařské papyry, ve kterých se píše i o tehdejší zdravovědě, (nejstarší z nich se datují přibližně do roku 1600 př. n. l.) doslova říkají, že lékařství tehdy zahrnovalo i hygienickou a kosmetickou péči, kterou měli Egypťané velmi rádi.

Další významné zmínky jsou ze starého Říma, jelikož staří Římané vzhlíželi ke kráse těla a hlavně k jeho dokonalosti, takže se veškeré jeho nedokonalosti pokoušeli napravit. Z dochovaných záznamů je zřejmé, že tehdy zákroky podstupovali hlavně muži, kteří byli vystaveni poškození těla v bojích, což trvalo až do 20. Století.

V průběhu dalších let během období středověku tento obor téměř zapadl, stejně jako rozvoj vědy a byl opět oprášen za renesance, kdy se plastické chirurgii, tudíž i estetické medicíně věnovali lazebníci a holiči.

K opravdovému oživení oboru pak dochází až kolem 18. stolení. Stále se však jednalo spíše o ojedinělé zásahy. Přestože prvopočátky anestezie spadají již do starověku, došlo až nyní k převratným změnám – byl vypracován antiseptický operační způsob a začalo se používat celkové či místní znecitlivění. V roce 1827 byl proveden první chirurgický zákrok (operace rozštěpu patra) a v roce 1846 byla poprvé využita nová metoda - éterová anestezie.

Zásadní zlom v plastické chirurgii ale nastal až v souvislosti s 1. světovou válkou, kdy tyto chirurgické zákroky měly za úkol zmírnit následky válečných zranění vojáků, hlavně v oblasti obličeje, popřípadě popálenin.

Hollywood

Největší rozmach estetické medicíny je spojován s rozvojem zábavního průmyslu, hlavně vzniku filmu a to nejen ve Spojených státech, ale i u nás. Ve snaze co nejvíce se podobat svým idolům a bojovat s projevy stárnutí, vyvolal u řady lidí touhu po kráse.

Současnost

Estetická medicína

V současné době se v souvislosti se stále zvyšujícím zájmem široké veřejnosti setkáváme čím dál více s pojmem estetická medicína. Vděčíme za to hlavně moderním technologiím, které v dnešní době umožňují využít stále větší nabídku zkrášlujících neinvazivních procedur a technik, které poskytují trvalé a bezbolestné omlazení nebo hubnutí s minimálním zásahem do lidského těla a s minimem potřeby rekonvalescence.

Touha po kráse nebo dokonalých křivkách v dnešní době nevychází z pocitu marnivosti nebo domýšlivosti, ale vychází z opravdových potřeb lidí, jimž pocit dokonalejšího vzhledu přináší duševní harmonii, spokojenost a přispívá k plnohodnotnému životu po stránce profesní i osobní. Průměrný věk lidí se prodlužuje a aktivní život také. I starší lidé chtějí být součástí moderní společnosti, přispět svými zkušenostmi ale být i svým vzhledem vzorem pro ostatní.

Máme obrovské štěstí, že díky rozvoji, kvalitě a široké nabídce v oblasti estetické medicíny je možno, aby si v dnešní době dopřál omlazení a hubnutí opravdu každý.

Kontaktní informace

Platan Clinique – centrum estetické péče

Klinika Praha
Lidická 16, Praha 5

Klinika Brno
Poštovská 68/3, Brno

Klinika Olomouc
Dlouhá 524/28, Olomouc – Lazce

Otevírací doba

Klinika Praha
po - pá: 9:00h - 17:00h
so - ne: dle objednávek

Klinika Brno
po – pá: 9:00h - 17:00h
so – ne: dle objednávek

Klinika Olomouc
po – pá: 9:00h - 17:00h
so – ne: dle objednávek

Klientský servis

po – pá: 8:00h – 16:30h

Telefon:
Klientský servis: 775 718 927
Klientský servis: 774 542 424

E-mail: info@platanclinique.cz

 

Poradna:

telefon: 608 041 707
email:   poradna@platanclinique.cz

Ochrana osobnosti Obchodní podmínky Zásady ochrany osobních údajů Kariéra Kontraindikace Máte dotaz či připomínku?
Máte dotaz či připomínku ?