Tajemství mastné pleti

 

TAJEMSTVÍ MASTNÉ PLETI

Mastná pleť není dnes již problémem jen adolescentů, ale trápí spoustu osob staršího a středního věku. Akné a pupínky postihují i je. Co s tím?

Jak pečovat o mastnou pleť, aby působila co nejméně problémů? Odpověď je jednoznačná – správně ji ošetřovat  a pěstit. Péče se vám mnohonásobně vrátí v podobě bezproblémového vzhledu a svěží pokožky. 

 

Mastná pleť je, když...

Tato pleť má nadměrný lesk v určitých obličejových partiích (na nose, čele a bradě). Mimoto bývá obdařena rozšířenými póry, tvorbou různých pupínků, teček a akné. Samotný maz se na této pleti tvoří opravdu nadměrně a je hodně znatelný. 

 

Jak na ni?

Především šetrně a vhodnými přípravky, určenými právě a jen na mastnou pleť. Určitě neřešte dokola odmaštění mastné pleti. Ano, čtete správně. Přílišné odmašťování pokožky je na závadu, a to i té s přízviskem mastná. Spíše jí to škodí, nežli prospívá. Co si tedy pořídit na mastnou pleť? Jedině šetrnou kosmetiku, bez alkoholu, vždy zmatňující a hydratační.

Jděte na to od lesa

A jděte na to od lesa nejen zevně, ale i vnitřně. Podstatou je správně nastavená životospráva, stravování s dostatkem ovoce a zeleniny, a dostatečně ji zavlažovat – pitný režim je základem u každého typu pokožky. Také mastné pleti pomohou uměřené životní podmínky, s dostatkem spánku a odbourávaným stresem.

 

Když už tedy musí stres být, tak odbourávat relaxací, pohybovými aktivitami, zájmy, odpočinkem. A samozřejmě hraje svoji roli i životní prostředí. Fungujete li v aglomeraci s průmyslovým zatížením, znečištěným prostředím a minimem zeleně, odráží se to i na stavu vaší pokožky. Podpořit ji můžete výživovými doplňky se zinkem, selenem, biotinem a vitamíny řady B.

 

Denní péče o mastnou pleť

Pleť je dobré dvakrát denně čistit – tedy jak ráno, tak večer. Ideálním prostředkem je micelární voda, či tonikum, ale i na mastnou pokožku volte přípravky bez alkoholu. Ten ji nadměrně vysušuje. Vhodný je i čistící gel. Ráno nanášejte odmašťující denní krém, na nějž lze krásně nanést make up, který dlouho vydrží kompaktní a bez lesklých partií. Večer hydratační krém, či balzám.

A make up si pořiďte antibakteriální, sypký a bez olejů. A nikdy si nenanášejte make-up prsty, vždy houbičkou či speciálními štětečky. Jen tak si nepřenesete další mastnotu z rukou na obličej. Také budete potřebovat korektor, kterým lze zakrýt červená místečka, jimiž se mastná pleť často projevuje. Ani na něm nešetřete a naneste jej ještě před make upem, a měl by být vždy světlejší nežli je odstín make upu. Ideální je korektor se zeleným, nebo žlutým nádechem odstínu.  

 

Maskujte a bruste

Ano, jednou týdně až jednu za 14 dní můžete mastnou pleť pročistit peelingem a jemně ji obrousit. Ideálně nějakým bylinkovým nebo s olivovým či vinným výtažkem. Také maskujte, nene nemyslíme kamufláže a zakrývání nedostatků, máme na mysli pleťovou masku, ta je pro pleť přínosem. Aplikujte ji v týdenních intervalech a vždy po koupeli, kdy jsou póry pleti otevřené. A i zde volte uvážlivě její typ a složení, vždy by měla být vhodná na mastnou pleť.

 

Abyste si byly jisté, že volíte správně, sáhněte raději po osvědčených produktech. Ale mnohdy jsou nejideálnější produkty z lékárny, kde najdete širokou škálu přípravků na problematickou potažmo mastnou pleť. Také lze dobře vybrat v obchůdcích se zdravou výživou, kde najdete především kosmetiku na přírodní bázi. Někdy je nejlepší volbou přípravek doporučený či napsaný kožním lékařem.

 

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Jelínková

 

 

 

 

Kontaktní informace

Platan Clinique – centrum estetické péče

Klinika Praha
Lidická 16, Praha 5

 


Klinika Olomouc
Dlouhá 524/28, Olomouc – Lazce

Otevírací doba

Klinika Praha
po - pá: dle objednávek


Klinika Olomouc
po – pá: 9:00h - 17:00h
dle objednávek
 

Rezervace

Rezervace Praha: 775 718 927
Rezervace Olomouc: 774 151 330

E-mail: info@platanclinique.cz

 

 

Ochrana osobnosti Obchodní podmínky Zásady ochrany osobních údajů Kariéra Kontraindikace Máte dotaz či připomínku?
Máte dotaz či připomínku ?