Trvalá depilace

Trvalá depilace (dále jen „epilace“) pomocí špičkových lékařských přístrojů je vysoce účinná a zcela bezbolestná metoda trvalého odstranění nežádoucího ochlupení. Jde o jeden z nejžádanějších zákroků současnosti!

Pro odstranění chloupků na klinikách Platan clinique používáme špičkové lasery. Lasery mají navíc dynamické chlazení, i proto je ošetření minimálně bolestivé. Laserová epilace má také vliv na kvalitu pokožky, která se stává jemnější a vláčnější.

EPILACE LASEREM VS. IPL 

Při vyhledávání různých metod odstranění nežádoucího ochlupení se často setkáte s tzv. IPL neboli s intenzivním pulzním světlem, které i mnozí jeho provozovatelé označují za laser. Jak ovšem již samotný název této metody napovídá, o laser se samozřejmě nejedná. IPL funguje na jiné bázi než laser, při jeho využití je zpravidla potřeba větší počet opakování a ošetření samo o sobě také dosahuje jiných, často ne tak markantních výsledků.

Proč epilace?

Na lidském těle nalezneme miliony zárodků chloupků a to u každého z nás. V pubertě, při hormonálních změnách začíná růst ochlupení v typických místech. Genetické dispozice či hormonální poruchy zapříčiňuj nadměrný růst chloupků i v místech, kde se běžně chloupky prakticky nevyskytují. Problém nevzhledných chloupků však lze účinně a celkem jednoduše vyřešit. Na klinikách Platan Clinique dosahujeme výrazně pozitvních výsledků s velmi vyskokou úspěšností v boji s nadměrným ochlupením.

epilace platan

Na jaké partie je přístrojová epilace vhodná?

Ženy:

 • horní ret
 • brada
 • podpaží
 • třísla
 • okolí bradavek
 • bérce
 • předloktí – paže
 • stehna
 • lýtka

Muži:

 • tváře a krk zejména kvůli zarůstajícím chloupkům
 • záda či hrudník i kvůli pocení a sportu
 • nohy a paže

Jak epilace funguje?

Zpravidla laser cíleně ničí vlasové cibulky hned několika způsoby najednou. Nejefektivnější je působení na pigment obsažený v cibulce, kterou si paprsek sám vyhledá, aniž by poškodil povrch pokožky. Účinně jsou však zasaženy pouze chloupky, které se nacházejí v takzvané aktivní fázi svého růstu. Právě na tyto chloupky cíleně působíme.

Vzhledem k tomu, že chloupky se vyskytují v různých růstových stadiích, je nezbytné ošetření v určitém časovém intervalu opakovat, aby byly poškozeny i další chloupky, které mezitím dospěly do této aktivní etapy růstového cyklu. Počet zákroků je velmi individuální. Za základ je považováno 4 – 6 ošetření v intervalu 3 – 5  týdnů.

Jak postupovat před ošetřením?

Před samotným ošetřením si nechte chloupky narůst do délky 0,5 – 1 mm. V období mezi jednotlivými procedurami je optimální chloupky odstraňovat holením nebo epilačním gelem, abychom při opakovaném ošetření měli co nejvíce chloupků v aktivní fázi růstu a depilační zákrok byl co nejefektivnější.

Výhodou je, že toto ošetření není bolestivé a je velmi rychlé. Po zákroku může být kůže cca 2 hodiny mírně zarudlá.

Kontaktní informace

Platan Clinique – centrum estetické péče

Klinika Olomouc
Dlouhá 524/28, Olomouc – Lazce

Otevírací doba

Klinika Olomouc
po – pá: 9:00h - 17:00h
dle objednávek
 

Rezervace

Rezervace Olomouc: 774 151 330

E-mail: info@platanclinique.cz

 

 

Ochrana osobnosti Obchodní podmínky Zásady ochrany osobních údajů Kariéra Kontraindikace Máte dotaz či připomínku?
Máte dotaz či připomínku ?