Rozhovor: „Vždy se snažím pro klienta najít vhodný zákrok, tak aby by byl maximálně spokojený,“ prozradila v rozhovoru Klára Cebáková

Na naší klinice pracuje už dlouhá léta. O klienty se stará s maximálním nasazením a porozuměním k jejich potřebám. Svému oboru rozumí a dokáže tak zákazníkům poradit, jaká procedura pro ně bude nejlepší. Pokud Vás zajímá, jak taková klinika funguje, nebo co vše musí člověk znát, pokud chce pracovat v oboru estetické péče, mrkněte na náš rozhovor se sestřičkou Klárou Cebákovou.

Jak dlouho pracujete na klinice Platan Clinique?

Na klinice jsem už od roku 2017, což znamená že začínám pátý rok.

Jak jste se k práci v Platan Clinique dostala?

Chtěla jsem pracovat ve špičkové estetické klinice a Platan Clinique se mezi ně řadí, takže jsem se přihlásila na přijímací pohovor, který vyšel dobře.

Studovala jste v minulosti zdravotní školu?

Mám vystudovanou vyšší odbornou školu, přesněji obor diplomovaná všeobecná sestra.

Pracovala jste v minulosti v nějakém jiném zdravotnickém zařízení?

Před nástupem na Platan Clinique jsem byla na mateřské dovolené, což je také práce na plný úvazek. Po mateřské dovolené jsem nastoupila do prvního zaměstnání právě na estetickou kliniku Platan Clinique.

Proč jste se rozhodla zrovna pro obor estetické medicíny?

Od mládí jsem měla o obor zájem, myslím si, že lidské tělo je určitý projekt, na kterém můžeme pracovat.

Co pro vás znamená pojem krásy?

Subjektivní pocit z něčeho pěkného na podkladě svého estetického cítění.

Jaké je vaše osobní tajemství krásy?

Určitě dostatek kvalitního spánku, pravidelný pitný režim, zdravější strava a kvalitní produkty v péči o pleť. V případě péče o pleť ale rozhodně neplatí čím dražší, tím lepší. Důležité je složení.

Jaký zákrok je v současné době nejpožadovanější a proč?

Injekční lipolýza, jakožto rychlá bezpečná metoda odstranění tuku bez nutnosti rekonvalescence. Ta v současné době vede a je o ní velký zájem především ze strany žen.

Prozraďte nám, jaké jsou nejnovější trendy v estetické medicíně?

Základními kameny péče je ošetření pomocí pokročilých technologií zejména v procedurách omlazení kůže, vyhlazení vrásek, nebo formování postavy.

Je estetická medicína oborem, ve kterém jdou trendy rychle kupředu a mění se?

Ano, je důležité se v oboru neustále vzdělávat a sledovat aktuální dění. Věda i medicína jdou neustále dopředu ruku v ruce a pokud chceme udržet krok, je potřeba znát nejmodernější postupy i aktuální trendy.

Setkala jste se někdy s tím, že jste musela odmítnout klienta, protože jste nesouhlasila se zákrokem, který chtěl absolvovat?

Ano, někdy si klient vybírá zákrok, který pro něj není vhodný. Snažím se vždy pro klienta najít jiný vhodný zákrok, tak by byl klient maximálně spokojený.

Kdo jsou klienti Platan clinique?

Lidé, kteří chtějí dosáhnout lepšího estetického cítění jak ze strany svého okolí, tak sebe sama.

Co vše obnáší běžný pracovní den a řízení kliniky?

Komunikace s klienty, která to všechno odstartuje. Ta je hodně důležitá. Odborné konzultace, příprava přístrojů a pomůcek, kontrola kvality materiálů a samostatné ošetření klienta a doporučení správné kosmetiky. Všechny kroky musí vést ke spokojenosti našich klientů, aby se k nám rádi vraceli.

Na jakých principech a zásadách klinika funguje?

Individuální a celostní přístup ke každému klientovi, vysvětlujeme a prokonzultujeme možnosti řešení k celkové spokojenosti klienta, učíme o sebe klienty pečovat, aby vlastní krásu udrželi co nejdéle, sestavíme i individuální program v péči na obličej nebo tělo.

Máte i zahraniční klientelu?

Ano, klienti ze zahraničí se k nám rádi vrací. Vědí, kde najdou nejlepší péči.

Jaké předpoklady musí mít člověk, aby mohl pracovat na klinice estetické péče?

Výborné znalosti v oboru estetické medicíny, chtít se neustále vzdělávat, inovovat svoje znalosti a mít kladný a empatický vztah k lidem, jelikož s nimi budete pracovat každý den.

Zbývá při tak náročné profesi i prostor na volný čas?

Určitě ano. Já se ve volném času ráda věnuji rodině a dalšímu studiu.

Měly by být pojišťovnou propláceny zákroky, které jsou důležité pro zdraví více, nebo je pomoc pojišťoven v tuhle chvíli adekvátní?

Myslím si, že některé výkony s nezanedbatelným vlivem na psychiku by mohli být aspoň částečně hrazený ze zdravotního pojištění. Někdy se jedná o zákrok, které můžou klientovi zlepšit fyzický i duševní stav.

Jak poznám nekvalitní kliniku estetické péče?

Neochota, neznalost problematiky, špatný přístup k problematice, nevhodné prostředí kliniky. Ještě mě napadá nedostatek správného přístupu ke klientům, který by měl být základem.

Mohou po zákrocích nastat nějaké opravdu vážné komplikace?

Nikdy nelze zanedbat riziko případné alergické reakce, které jsou u neinvazivních technik výjimečné.

Jaké přístroje na klinice používáte?

Na klinice jich máme hned několik a některé umí pěkné zázraky. Jedná se například o Thermage CPT, Ultherapy, Liposonyx one, injekční lipolýza, 4D ultimate lifting, nebo Oxygeneo.

Co nevíme a měli bychom vědět o Vašem oboru, tedy konkrétně o estetické medicíně?

Jedná se o rychle se vyvíjející obor s důrazem na, pokud možno zcela bezbolestné nechirurgické řešení estetických problémů klientů bez nutnosti dlouhodobější rekonvalescence.

Moc děkujeme za rozhovor.

Bylo mi potěšením.

Kontaktní informace

Platan Clinique – centrum estetické péče

Klinika Olomouc
Dlouhá 524/28, Olomouc – Lazce

Otevírací doba

Klinika Olomouc
po – pá: dle objednávek

 

Rezervace

Rezervace Olomouc: 774 151 330

 

 

 

Ochrana osobnosti Obchodní podmínky Zásady ochrany osobních údajů Kariéra Kontraindikace Máte dotaz či připomínku?
Máte dotaz či připomínku ?